Covid-19’dan Korunmak İçin Asansör Kullanım Etiketi

Asansörler, tanımadığımız insanlarla bir arada olduğumuz kapalı mekanlardır. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid – 19 salgınında asansör kullanımını daha güvenli hale getirebilmek ve dikkatli olabilmek için bazı ipuçlarını sizin için bir araya getirdik.

Butonlara doğrudan temas etmeyin!

Geleneksel düğmelere sahip asansörlerde, mikropların yayılmasını önlemek için, tuşlara çıplak parmaklarınızla dokunmamaya dikkat etmelisiniz. Bunun yerine eldivenli bir parmağınızı seçin veya bir kalemin ucu ile veya düğmeye basmak için farklı bir şey kullanın. Çıplak ellerinizi kullanmanız gerekiyorsa, mümkün olan en kısa sürede yıkamayı veya alkol bazlı bir el dezenfektanı kullanmayı unutmayın.

Kalabalıktan kaçının!

Asansör zaten doluysa, sabırlı olun ve bir sonrakini bekleyin ya da bunun yerine merdivenleri kullanmayı deneyin. Solunum damlacıkları yoluyla bulaşan, korona virüs gibi hastalıkların yayılmasını sınırlamak için asansöre kendi başınıza veya sadece birkaç kişiyle binmek en iyisidir.

Sosyal mesafenizi koruyun!

Başkalarıyla birlikte bir asansördeyseniz, diğer yolculardan en az bir metre uzakta durmaya çalışın. Kalabalık bir asansördeyseniz, mümkün olduğunca konuşmaktan kaçının. Öksürmek veya hapşırmak zorundaysanız, diğerlerinden uzaklaşın ve damlacıkların yayılmasını önlemek için kolunuzun iç kısmını veya mendilinizi kullanın.

Yüzeyleri düzenli olarak temizleyin!

Asansör yüzeylerinin düzenli olarak temizlenmesi her zaman önemlidir. Asansör yöneticileri, tırabzanlar, asansör kabini duvarları, kapılar ve dokunmatik ekran panelleri gibi diğer yüzeylerin doğru dezenfektan türleriyle düzenli olarak temizlenmesini sağlamak için tesis yöneticinizi temizleme çabalarını artırmaya teşvik edin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir